Cestovatelský festival
PRAHA + BRNO 2012
Předchozí ročníky
Cesta kolem světa
Levné letenky
vyhledej nejlevnější
Nástěnky
Karel Wolf
nabídka pořadů
fotogalerie
kontakt
reportáže z cesty
Vyhledávání
POŘÁDÁ
Cestovatel Karel Wolf
&
CK Livingstone
GENERÁLNÍ PARTNER
SLOVENSKO - malá velká země
HLAVNÍ PARTNEŘI
C Alpina - cesty za dobrodružstvím

Avenier - očkovací centrum

České dráhy

Pražská plynárenská, a.s.
ZÁŠTITA
Festival probíhá pod záštitou hl. m. Prahy.
PODPOŘTE FESTIVAL

Cestovatelský festival KOLEM SVĚTA
LOGA A BANNERY KE STAŽENÍ

KINTARI FOUNDATION O.S.
Nákupem šperků přispějete na školy
v Indonésii.
Sponzorované odkazy

UAX

Nejoblíbenější destinace ke studiu cizích jazyků
Jazykové kurzy v zahraničí jsou stále oblíbenějším způsobem, jak se zdokonalit v cizím jazyku, jelikož vám umožní zlepšit nejen gramatiku a slovní zásobu, ale i používání jazyka v praxi. Nabídka jazyků i destinací je už v dnešní době široká. A jaké destinace jsou k jazykovému kurzu v zahraničí nejoblíenější?
 
Každý rok se víc než polovina všech jazykových studentů vypraví na jazykové kurzy angličtiny. Druhým nejoblíbenějším jazykem je pak francouzština, dále španělština a v oblíbenosti až posledním jazykem je němčina. Exotické jazyky jsou sice čím dál tím oblíbenější, jejich studentů ale pořád ještě není tolik.


Velká Británie

Velkou Británii si vybere většina studentů angličtiny. Láká je sem především dlouhá tradice výuky angličtiny, reputace a kvalita zdejších jazykových škol. Británie je navíc poměrně blízko a letenka/jízdenka se dá pořídit poměrně levně. Kurzy ve Velké Británii jsou nejoblíbenější na jižním pobřeží země, jelikož jsou zdejší ceny kurzů i ubytování levnější než třeba v Londýně, do Londýna je to přitom blízko a počasí je lepší než ve zbytku Velké Británie. Oblíbené jsou ale i další destinace, třeba skotský Edinburgh.


Malta

Malta je ideálním místem, kde spojit výuku angličtiny s relaxační dovolenou u moře a skvěle si tak užít léto. Malta je zemí opředenou historií a pověstmi, rozhodně zde proto nehrozí nuda. Kromě památek a relaxace na pláži se rozhodně vyplatí ochutnat i tradiční maltskou kuchyni. Výhodou je, že je zdejší angličtině celkem snadno porozumět. 


Austrálie

Celkem častým cílem studentů angličtiny je i Austrálie, průměrná délka pobytů je ale 6-12 měsíců. Austrálie je vzdálená destinace a jazykový kurz je skvělou příležitostí, jak zkombinovat studium angličtiny s poznáváním této zajímavé destinace. Oblíbenou destinací je hned z několika důvodů: jsou zde skvělé podmínky pro surfing a zdejší města jsou zajímavá nejen nočním životem, ale také díky skvělým plážem. Navíc je v Austrálii krásná příroda. Například společnost www.esl-jazykovky.cz nabízí absolvování kurzu ve dvou městech, takže toho z Autrálie poznáte víc! 

Irsko

Irsko si ke studiu angličtiny vybere asi 10% studentů, přitom ale tato destinace představuje skvělý poměr kvality a ceny. Kurz vás zde vyjde totiž levněji než třeba ve Velké Británii, je zde krásná příroda, bohatá historie a angličtina je podobná té britské. 

USA 

USA se od roku 2008 staly atraktivnější destinací než byly předtím, jelikož ČR s USA zavedla bezvízový styk. Nejoblíbenější destinací Spojených Států je slunečné Miami, oblíbené jsou ale i velkoměsta jako New York, Boston, Los Angeles a další. V USA najdete právě to co hledáte – od krásy nekonečných dálek přes relaxaci nebo everglade na Floridě po města s vysokými mrakodrapy.

Francie

Francie je nejoblíbenější destinací ke studiu francouzštiny, a to hlavně kvůli dobré dopravní dostupnosti, ojedinělé a bohaté francouzské kultuře a šarmantní povaze tohoto národa. Kurzy francouzštiny jsou oblíbené především na jihu země, a to hlavně ve městech Nice, Cannes a Antibes, kde je možné kurzy kombinovat s relaxací u moře.

Kanada

V Kanadě jsou oblíbené kurzy angličtiny i francouzštiny. Vyrážejí sem především dobrodruhové, kteří hledají ojedinělý způsob života, který je v této zemi opravdu ojedinělý.  Zdejší města se sice jen málo odlišují od těch amerických, ale Kanada se může pyšnit svojí krásnou přírodou, na kterou jsou Kanaďané také patřičně pyšní. 

Španělsko

Španělsko je nejoblíbenější destinací ke studiu španělštiny. Ze španělských zemí je nejblíže, proto pokud se učíte španělsky, vyjde vás krátkodobý jazykový kurz nejlevněji zde. Španělsko je temperamentní slunečná země, kde vás bude bavit jen tak se potloukat po ulicích třeba Barcelony nebo Madridu. Jakmile se pak setmí, začne ta pravá fiesta!

Mexiko

Mexiko je zase ideální volbou pokud se chystáte na dlouhodobější jazykový kurz a chcete se vydat do exotičtější země. Mexiko je zemí kontrastů, kde uvidíte od pralesů přes výsledky sopečné činosti až po nádherné karibské pláže. Mexiko je navíc bohaté i po kulturní stránce a zdejší obyvatelé jsou velmi přátelští.

Německo

Většina studentů němčiny, kterých postupně stále ubývá, se za jazykovými kurzy vydává do Německa, oblíbená je ale i německá čast Švýcarska nebo Vídeň. Němčina se hodí především jako komunikační prostředek s našimi sousedy Německem a Rakouskem, v exotických zemích se jí ale mluví jen zřídka.

Text: Tereza Kaplanová

 
 
Přečteno 3838x
 
Komentáře
 
Přidat komentář
Vypsat označené komentáře
Vypsat všechny komentáře
 
Tisk
Zpět

Cestovatelské novinky
Tripio
Informace na cesty
HolidayCheck - recenze ubytování, fotografie, videa a tipy. 
Pojištění na cesty
Sjednejte si cestovní pojištění u ePojisteni.cz a uvidíte, že můžete ušetřit.
Získejte slevu na ...
Slevový rádce SlevovySrovnavac.cz doporučuje pro Vaši dovolenou akční cestovní pojištění od TopSrovnani.cz!
Nejkrásnější dovolená
Nejkrásnější dovolená je ta, která Vám nevyprázdní peněženku. Zkuste proto super last minute a užívejte si.
Články z cest
Antarktida, Argentina, Austrálie, Bangladéš, Barma, Bolívie, Brunej, Čína, Chile, EgyptEkvádor, Filipíny, Guatemala, Indie (Ladakh a Zanskar), Indonésie (Lombok), Itálie, Jižní Afrika, Kambodža, Kuba, Laos, Malajsie, Malawi, Malta, Maroko, Mexiko, Namibie, Nepál, ŘeckoTanzanieTibet, Thajsko, VietnamZambie

RADY PRO CESTOVATELE

Líbí se mi ...
Spolupracujeme s ...


Fotosoutěž
Soutěž s Koktejlfaktorem
Poslední články
Cestovatelský festival Kolem Světa v Brně6 tipů na cestu kolem světaEgyptské klenoty pouštěEgypt nejsou jen velbloudi a slunečníky na pláži
Poslední komentáře
3.08.2012 16:54 Kolik stojí Barma: je to passe
20.05.2012 23:05 Vtipkovat zakázáno!: Re: Proč se nepouštějí do opravdové satiry?
6.05.2012 11:54 Vtipkovat zakázáno!: POCHVALA ZA INFORMACE
16.04.2012 10:47 Václav Špillar - Afrika - Jiný svět: AFRIKA
4.04.2012 00:32 Hanoj – kouzlo tradiční Asie: dekuji
Anketa
Na festivalu budeme postupně představovat zahraniční cestovatele a fotografy. V kterém jazyce byste uvítali prezentaci?
V angličtině se simultánním překladem
2678526785
V angličtině bez překladu
2562725627
V němčině se simultánním překladem
2555025550
Další ankety
Počítadlo
2005 (c) Smartware s.r.o., Powered by MultiCMS