Cestovatelský festival
PRAHA + BRNO 2012
Předchozí ročníky
Cesta kolem světa
Levné letenky
vyhledej nejlevnější
Nástěnky
Karel Wolf
nabídka pořadů
fotogalerie
kontakt
reportáže z cesty
Vyhledávání
POŘÁDÁ
Cestovatel Karel Wolf
&
CK Livingstone
GENERÁLNÍ PARTNER
SLOVENSKO - malá velká země
HLAVNÍ PARTNEŘI
C Alpina - cesty za dobrodružstvím

Avenier - očkovací centrum

České dráhy

Pražská plynárenská, a.s.
ZÁŠTITA
Festival probíhá pod záštitou hl. m. Prahy.
PODPOŘTE FESTIVAL

Cestovatelský festival KOLEM SVĚTA
LOGA A BANNERY KE STAŽENÍ

KINTARI FOUNDATION O.S.
Nákupem šperků přispějete na školy
v Indonésii.
Sponzorované odkazy

UAX

Saša Ryvolová – Indonésie – Malé Sundy – na východ od ráje
Cesta nás zavede na vzdálenější část Indonéského souostroví a to do oblasti východně od hinduistického Bali s jeho bůžky, chrámy a pitoreskním tancem kecak. Všude se zde setkáme s překrásnými potápěčskými lokalitami, kde běžně potkáte žraloky, manty, karety, murény, perutýny i vzácné měsíčníky. Projdeme originální domorodé vesnice na Sumbě i Floresu, pohlédneme do jícnu sopky Keli Mutu s jezery tří barev, podíváme se do očí komodským drakům, prožijeme muslimskou svatbu na Sumbavě a zúčastníme se lovu velryb ruční harpunou v rybářské osadě Lamalera na ostrově Lembata. Navštívíme i Nauly uprostřed džungle ostrova Ceram na jihu moluckého souostroví - pověstných ostrovů koření, naplněných vůní hřebíčku. Projekce se bude konat v rámci Cestovatelského festivalu v Praze. Kompletní program je ZDE >>>

Rozumný člověk vždycky ví, co a proč dělá. Už z této věty nesporně vyplývá, že JÁ rozumný člověk rozhodně nejsem. Nejen že dělám věci nerozumné, nejen že nevím PROČ je pro mne vlastně tak nesmírně nutné je dělat, ale ještě ke všemu je často neumím ani vysvětlit. Nedokážu vysvětlit, proč nemám ráda sladké, nesnáším zdrobněliny a trpím na vousáče. Jednou z dalších věcí, které nedovedu vysvětlit je to, proč zrovna Indonésie…Už jsem se podívala do všelijakých zemí, viděla tohle i támhleto, tábořila tady i tam. A líbilo se mi vlastně úplně všude. Přesto všechno moje srdeční záležitost je Indonésie.

Během posledních devíti let jsme se do ní podívali vloni už potřetí – a pokaždé to bylo jiné a pokaždé úžasné. Jsem v jádru spořádaný člověk, takže postupuji systematicky. V roce 1999 to byla Sumatra, Jáva, Bali a Lombok. O rok později Západní Papua a jižní část Sulawesi.

Tentokrát padla volba na východoindonéské souostroví s tajemným názvem Nusa Tenggara – Malé Sundy. Menší a ne tak často navštěvované ostrovy na východ od turistického ráje Bali, každý svébytný, jedinečný. Právě to  je možná jeden z důvodů.

Nusa Penida – jeden ze satelitů Bali - s úžasným podmořským světem, plným podivuhodných tvorů. Potkali jsme tu velebné manty, mořské želvy, kanice i perutýny a navrch jako bonus podivuhodnou hlubinnou rybu Mola-Mola – Měsíčníka svítivého. Taky kamarády, kteří si do tohoto pro nás exotického prostředí přivezli krom odhodlání najít si vlastní životní cestu a nepodat se diktátu civilizace recepty na pravý český řízek a bramborák.

Flores – Ostrov květin, kde v jícnu dávno vyhaslé sopky září těsně vedle sebe tři různobarevná jezera – černé, tyrkysové a temně rudé. Pohled na ně se otevře jenom na chvíli těsně po úsvitu pro toho, kdo je ochoten vstát ve čtyři ráno a třást se pro nic za nic ve větru a drobném dešti na okraji propasti.

Rozhodně nelze vynechat trojici ostrůvků Komodo, Rinca a Padar, které jediné na světě jsou domovem největšího a nejdravějšího ještěra naší planety – varana komodského.

Ostrovy Sumba a Sumbawa, kde jsme jezdili na motorkách i konících, zúčastnili se pravé muslimské svatby a navštívili tradiční vesnice, kde se stále žije prostě a doopravdy.

Na těžko dostupném ostrově Lembata jsme navštívili rybářskou osadu Lamalera, kde se dodnes loví velryby a další velcí kytovci tradiční metodou pomocí vahadlových loděk prahu a ruční harpuny. Zúčastnili jsme se dramatického lovu.

V závěru naší výpravy jsme se dostali až na okraj sousedního souostroví Moluky.Brodili jsme se džunglí na území kmene Naulů na ostrově Ceram, proslulém pěstováním hřebíčku, kde nás zaskočily monzunové deště.

Byly chvíle zázraků i chvíle ztrát. Nakonec se nám líbilo úplně všechno. Viděli jsme toho dost, ale ještě pořád hodně zbývá. Na příště. To je dobře. Třeba i pro někoho dalšího budou naše zážitky impulsem k tomu, aby se pokusil poznat tu SVOJI Indonésii.

 
 
Přečteno 989x
 
Komentáře
 
Přidat komentář
Vypsat označené komentáře
Vypsat všechny komentáře
 
Tisk
Zpět

Cestovatelské novinky
Tripio
Informace na cesty
HolidayCheck - recenze ubytování, fotografie, videa a tipy. 
Pojištění na cesty
Sjednejte si cestovní pojištění u ePojisteni.cz a uvidíte, že můžete ušetřit.
Získejte slevu na ...
Slevový rádce SlevovySrovnavac.cz doporučuje pro Vaši dovolenou akční cestovní pojištění od TopSrovnani.cz!
Nejkrásnější dovolená
Nejkrásnější dovolená je ta, která Vám nevyprázdní peněženku. Zkuste proto super last minute a užívejte si.
Články z cest
Antarktida, Argentina, Austrálie, Bangladéš, Barma, Bolívie, Brunej, Čína, Chile, EgyptEkvádor, Filipíny, Guatemala, Indie (Ladakh a Zanskar), Indonésie (Lombok), Itálie, Jižní Afrika, Kambodža, Kuba, Laos, Malajsie, Malawi, Malta, Maroko, Mexiko, Namibie, Nepál, ŘeckoTanzanieTibet, Thajsko, VietnamZambie

RADY PRO CESTOVATELE

Líbí se mi ...
Spolupracujeme s ...


Fotosoutěž
Soutěž s Koktejlfaktorem
Poslední články
Cestovatelský festival Kolem Světa v Brně6 tipů na cestu kolem světaEgyptské klenoty pouštěEgypt nejsou jen velbloudi a slunečníky na pláži
Poslední komentáře
3.08.2012 16:54 Kolik stojí Barma: je to passe
20.05.2012 23:05 Vtipkovat zakázáno!: Re: Proč se nepouštějí do opravdové satiry?
6.05.2012 11:54 Vtipkovat zakázáno!: POCHVALA ZA INFORMACE
16.04.2012 10:47 Václav Špillar - Afrika - Jiný svět: AFRIKA
4.04.2012 00:32 Hanoj – kouzlo tradiční Asie: dekuji
Anketa
Na festivalu budeme postupně představovat zahraniční cestovatele a fotografy. V kterém jazyce byste uvítali prezentaci?
V angličtině se simultánním překladem
2662126621
V angličtině bez překladu
2547125471
V němčině se simultánním překladem
2539725397
Další ankety
Počítadlo
2005 (c) Smartware s.r.o., Powered by MultiCMS