Cestovatelský festival
PRAHA + BRNO 2012
Předchozí ročníky
Cesta kolem světa
Levné letenky
vyhledej nejlevnější
Nástěnky
Karel Wolf
nabídka pořadů
fotogalerie
kontakt
reportáže z cesty
Vyhledávání
POŘÁDÁ
Cestovatel Karel Wolf
&
CK Livingstone
GENERÁLNÍ PARTNER
SLOVENSKO - malá velká země
HLAVNÍ PARTNEŘI
C Alpina - cesty za dobrodružstvím

Avenier - očkovací centrum

České dráhy

Pražská plynárenská, a.s.
ZÁŠTITA
Festival probíhá pod záštitou hl. m. Prahy.
PODPOŘTE FESTIVAL

Cestovatelský festival KOLEM SVĚTA
LOGA A BANNERY KE STAŽENÍ

KINTARI FOUNDATION O.S.
Nákupem šperků přispějete na školy
v Indonésii.
Sponzorované odkazy

UAX

Amazonie: Výlet na 3-5 dní s šuárským průvodcem Bolívar Caita
První den: Z Macasu odletíme malým letadélkem hlouběji do džungle. Cesta trvá přibližně 30 minut, během kterých přeletíme malé pohoří Kutuku. Z výšky je možné vidět rozlehlost amazonského pralesa, místní indiánské komunity, řeky vodopády a další zajímavosti. Přistaneme v šuárské komunitě Yaupi, z které se vydáme po cestě do další komunity zvané Kumpak.
 

Cesta do srdce amazonské džungle

Místo: Řeka Yaupi

Doba: 4-5 dní nebo více

První den: Z Macasu odletíme malým letadélkem hlouběji do džungle. Cesta trvá přibližně 30 minut, během kterých přeletíme malé pohoří Kutuku. Z výšky je možné vidět rozlehlost amazonského pralesa, místní indiánské komunity, řeky vodopády a další zajímavosti. Přistaneme v šuárské komunitě Yaupi, z které se vydáme po cestě do další komunity zvané Kumpak. Typické šuárské přístřeší bude naším domovem pro následující tři noci. Odpoledne poplujeme v kánoi nebo na typické balze na jezero Kumpak, kde můžeme pozorovat okolní krajinu, flóru, vodní druhy, různé druhy ptáků, kajmany, motýly a nakonec můžeme lovit i atraktivní piraně. Večer si pohovoříme o historii, zvycích, náboženství a kultuře Šuárů.

Druhý den: Vydáme se hlouběji do džungle, abychom lépe poznali jedlé, jedovaté a lékařské rostliny včetně těch, kterými se indiáni malují. Dále se můžeme zabavit stromovými liánami jako z filmu Tarzan. Pokud budeme mít štěstí můžeme spatřit mnoho tropických ptáků, opic, hmyzu a dalších zvířat. Během této vycházky můžeme nasbírat jedlé rostliny k přípravě oběda. Následně dojdeme k řece Wampis, abychom si vychutnali přírodní tobogán, vykoupali se a odpočinuli. Večer se vrátíme do našeho domu.

Třetí den: Navštívíme šuárské rodiny, poznáme jejich způsob života a jejich zvyky a typickou kulturu.  V noci poplujeme po jezeře, abychom poznali noční vodní druhy. Pokud máte zájem, je možnost se později zúčastnit slavnosti ayahuascy. Podrobnosti vysvětlíme na místě.

Čtvrtý den: ráno se vydáme na koních do další šuárské komunity Tsawantas a svá zavazadla si necháme v jednom typickém šuárském domě. Pak se vydáme ke Svatým vodopádům EL TEMPLO DEL ARUTAM a vychutnáme si jejich vodní masáž. Odpoledne se vrátíme do našeho domu, abychom si popovídali o šuárské kultuře a jejich produktech, které pěstují. V noci odpočíváme.

Pátý den: Nalodíme se na motorovou kánoi (a nebo jen s pádlem) a po řece Yaupi se budeme postupně vracet. Po hodině plavby uděláme třicetiminutovou zastávku, abychom navštívili jeskyni Tayos, kde hnízdí jeskynní ptáci. Dále budeme pokračovat po řece až k mostu cesty Mendez-Morona. Zde přestoupíme na noční autobus, jehož jízda trvá dalších 9-10 hodin do Macasu. Návrat je také možný pohodlnějším osobním automobilem (taxi), ovšem cena by vzrostla o dalších 100 dolarů. Cesta by tak probíhala během dne, kdy se může pozorovat krajina, zastavit kde je libo a doba jízdy by se zkrátila na pouhých 5 hodin. Pokud chcete pokračovat dále do Cuency, je možné vystoupit v Mendezu, kam vám také dopravíme vaše zavazadla uložené v Macasu. Nakonec se rozloučíme s nezapomenutelným ADIOS.

Tato cesta se může realizovat i bez malého letadla. Rozdíl bude pak ve výsledné ceně.

CENY:

 1. Letadlo - kánoe - bus: 80 dolarů na den a osobu. V případě pětidenní cesty pro dvě osoby činí celkové náklady 800 USD.
 2. Bus - kánoe - bus: 60 dolarů na den a osobu. V případě pětidenní cesty činí celkové náklady pro dvě osoby 600 USD.

CENY ZAHRNUJÍ:

Materiál potřebný v džungli, holínky, transport, jídlo třikrát denně a další navíc, ubytování v typickych šuárských domech. Jednotlivá místa jsou bez elektřiny a nemají žádné moderní vybavení.

 

VĚCI Na CESTU Do Džungle:

 • Dvě košile s dlouhým rukávem a jedna větrovka
 • Dvoje lehké kalhoty s dlouhými nohavicemi
 • Tři páry obyčejných ponožek (pro použití do holínek)
 • Plavky
 • Spodní prádlo
 • Ručník
 • Osobní potřeby
 • Povlak na spaní nebo lehký spacák
 • Malou příruční lékárničku
 • Cestovní pas
 • Pláštěnku nebo velký igelit
 • Lehké boty nebo sandále
 • Repelent proti komárům
 • Klobouk
 • Dalekohled
 • Fotoaparát (pokud si vezmete videokameru, prosím oznamte nám to předem)
 • Malý batoh pro přenos svých věcí
 • Buďte v dobře fyzické kondici pro nejméně čtyřhodinovou chůzi v lese denně. Další informace vám rádi sdělíme.

 

IKIAAM II IWIAMARINTI - LES JE ŽIVOT I BUDOUCNOST

Prosím napište či zavolejte nám pro rezervaci vaší cesty. Dále bychom rádi věděli, zda mluvíte španělsky, odkud jste a jak jste velká skupina.

Brzy na viděnou,
Váš šuárský průvodce Bolivar Caita
Tel domů: 2701-690 (při volání z regionu Macas)
Mobilní tel: 085271862 (při volání z Ekvádoru)
Email: bolicaita@hotmail.com

Calle Amazonas y Manuel de Velgrano
Provincia de Morona Santiago
Macas, Ecuador


-----------------------------------------------------

 

Výlet na 3 dny a 2 noci s šuárským průvodcem Bolivarem Caita do džungle a šuárské komunity

První den: Cesta začíná ráno v 7hod v Macasu, kde nastoupíme do autobusu (nebo vlastního auta) a pojedeme asi hodinu a půl směrem do nitra džungle silnici na Macumu. Vystoupíme v šuárské komunitě Centro Musap, kde se zastavíme na kus řeči v přátelské šuárské rodině. Poté půjdeme asi jednu nebo dvě hodiny přes kultivované plantáže k úpatí hory, kde začíná krásný primární prales plný lián, bromélií, mravenců střihačů, stromů s chůdovitými kořeny a dalších rostlin. Cílem dnešního dne jsou krásné vodopády Kunki, u kterých máme tábořiště. V případě pěkného počasí je velmi příjemné koupání pod vodopádem. Odpoledne vystoupíme na kopec s vyhlídkou na okolní amazonský prales. Spát budeme v typických šuárských přístřešcích.

Druhý den: Ráno po snídani (je možné požádat o ochutnání místní mírně alkoholické čiči) se vrátíme na hlavní cestu, kde nastoupíme do autobusu nebo vlastního auta a vystoupíme na odbočce směr Cusuimi. Dál musíme již jen pešky příjemnou krajinou až dorazíme po pár hodinách chůze k osamělému domu rodiny šuárského šamana Weka. Po obědě se seznámíme s lékařskými, jedlými a ornamentálními rostlinami na pozemku šamana a vysvětlíme si jejich význam. V okolí si ukážeme i typické indiánské pasti na zvířata a ptáky, které používají místní lidé. Podvečer můžeme hovořit o šuárské kultuře, zvycích, fiestách a způsobu života indiánských obyvatel. Kdo bude mít zájem, je možné se večer zúčastnit rituálu ayahuascy. Toto je však třeba komunikovat dostatečně dopředu.

Třetí den: Ráno se poplavíme na kánoi proti proudu řeky, můžeme rybařit a na zpáteční cestě se přehoupneme přes řeku pomocí místní tarabity (primitivní lanovky). Po obědě se budeme postupně vracet do Macasu, a pokud nám zbude čas, stihneme se ještě podívat do malé zoologické zahrady El Eden vzdálené asi 20 minut od Macasu, která je věnovaná zvířatům žijících v amazonské džungli. Budeme mít tak možnost si zblízka prohlédnout různé druhy opic, papoušky, aguti, tukany, oceloty, tapíry a další krásná zvířata.

CENA:

 1. 50 dolarů na den a osobu. Při třídenní variantě pro dvě osoby vychází celková cena 300 USD.
 2. Cestu je možné prodloužit o jeden den více s přespáním v komunitě Buena Esperanza.

 

CENY ZAHRNUJÍ:

Materiál potřebný v džungli, holínky, transport, jídlo třikrát denně, ubytování v typických šuárských domech. Jednotlivá místa jsou bez elektřiny a nemají žádné moderní vybavení.

 

VĚCI NA CESTU DO DŽUNGLE:

 • Košile s dlouhým rukávem a jedna větrovka
 • Lehké kalhoty s dlouhými nohavicemi
 • Tři páry obyčejných ponožek (pro použití do holínek)
 • Plavky
 • Spodní prádlo
 • Ručník
 • Osobní potřeby
 • Povlak na spaní nebo lehký spacák
 • Malou příruční lékárničku
 • Cestovní pas
 • Pláštěnku nebo velký igelit
 • Lehké boty nebo sandále
 • Repelent proti komárům
 • Klobouk
 • Dalekohled
 • Fotoaparát (pokud si vezmete videokameru, prosím oznamte nám to předem)
 • Malý batoh pro přenos svých věcí
 • Buďte v dobré fyzické kondici pro nejméně čtyrhodinovou chůzi v lese denně. Další informace vám rádi sdělíme.

 

IKIAAM II IWIAMARINTI - LES JE ŽIVOT I BUDOUCNOST

Prosím napište či zavolejte nám pro rezervaci vaší cesty. Dále bychom rádi věděli, zda mluvíte španělsky, odkud jste a jak jste velká skupina.

Brzy na viděnou,
Váš šuárský průvodce Bolivar Caita

Tel domů: 2701-690 (při volání z regionu Macas)
Mobilní tel: 085271862 (při volání z Ekvádoru)
Email: bolicaita@hotmail.com

Calle Amazonas y Manuel de Velgrano
Provincia de Morona Santiago
Macas, Ecuador


 
 
Přečteno 1520x
 
Komentáře
 
Přidat komentář
Vypsat označené komentáře
Vypsat všechny komentáře
 
Tisk
Zpět

Cestovatelské novinky
Tripio
Informace na cesty
HolidayCheck - recenze ubytování, fotografie, videa a tipy. 
Pojištění na cesty
Sjednejte si cestovní pojištění u ePojisteni.cz a uvidíte, že můžete ušetřit.
Získejte slevu na ...
Slevový rádce SlevovySrovnavac.cz doporučuje pro Vaši dovolenou akční cestovní pojištění od TopSrovnani.cz!
Nejkrásnější dovolená
Nejkrásnější dovolená je ta, která Vám nevyprázdní peněženku. Zkuste proto super last minute a užívejte si.
Články z cest
Antarktida, Argentina, Austrálie, Bangladéš, Barma, Bolívie, Brunej, Čína, Chile, EgyptEkvádor, Filipíny, Guatemala, Indie (Ladakh a Zanskar), Indonésie (Lombok), Itálie, Jižní Afrika, Kambodža, Kuba, Laos, Malajsie, Malawi, Malta, Maroko, Mexiko, Namibie, Nepál, ŘeckoTanzanieTibet, Thajsko, VietnamZambie

RADY PRO CESTOVATELE

Líbí se mi ...
Spolupracujeme s ...


Fotosoutěž
Soutěž s Koktejlfaktorem
Poslední články
Cestovatelský festival Kolem Světa v Brně6 tipů na cestu kolem světaEgyptské klenoty pouštěEgypt nejsou jen velbloudi a slunečníky na pláži
Poslední komentáře
3.08.2012 16:54 Kolik stojí Barma: je to passe
20.05.2012 23:05 Vtipkovat zakázáno!: Re: Proč se nepouštějí do opravdové satiry?
6.05.2012 11:54 Vtipkovat zakázáno!: POCHVALA ZA INFORMACE
16.04.2012 10:47 Václav Špillar - Afrika - Jiný svět: AFRIKA
4.04.2012 00:32 Hanoj – kouzlo tradiční Asie: dekuji
Anketa
Na festivalu budeme postupně představovat zahraniční cestovatele a fotografy. V kterém jazyce byste uvítali prezentaci?
V angličtině se simultánním překladem
2323623236
V angličtině bez překladu
2206522065
V němčině se simultánním překladem
2202322023
Další ankety
Počítadlo
2005 (c) Smartware s.r.o., Powered by MultiCMS