Cestovatelský festival
PRAHA + BRNO 2012
Předchozí ročníky
Cesta kolem světa
Levné letenky
vyhledej nejlevnější
Nástěnky
Karel Wolf
nabídka pořadů
fotogalerie
kontakt
reportáže z cesty
Vyhledávání
POŘÁDÁ
Cestovatel Karel Wolf
&
CK Livingstone
GENERÁLNÍ PARTNER
SLOVENSKO - malá velká země
HLAVNÍ PARTNEŘI
C Alpina - cesty za dobrodružstvím

Avenier - očkovací centrum

České dráhy

Pražská plynárenská, a.s.
ZÁŠTITA
Festival probíhá pod záštitou hl. m. Prahy.
PODPOŘTE FESTIVAL

Cestovatelský festival KOLEM SVĚTA
LOGA A BANNERY KE STAŽENÍ

KINTARI FOUNDATION O.S.
Nákupem šperků přispějete na školy
v Indonésii.
Sponzorované odkazy

UAX

Guatemala plná vulkánů
Město Antigua Guatemala se dnes chlubí obrovskou návštěvností, a proto zde funguje mnoho maličkých lokálních cestovních kanceláří, které vás odvezou kamkoliv si jen budete přát.
 
Pacaya

Jedním z nejzajímavějších výletů je výstup na blízkou sopku Pacaya, která nezaujme cestovatele svou výškou (2 252 m n.m.), ale především svou přírodou a prostředím, které ji obklopuje. Prašná cesta vede k úpatí sopky, odkud je třeba jít už po svých. Čeká vás jen několik stovek výškových metrů, abyste se dostali až na vrchol. Začátek cesty vede mlžným lesem, který je postupně nahrazován nízkými stromky a křovinami. Celou dobu se samotná sopka schovává buď za stromy a nebo ve všudypřítomné mlze. V samotném závěru se cestička mění v lávovou řeku, kde uděláte dva kroky nahoru, ale jeden se svezete zase zpět. Po chvíli se však vyškrábete nahoru do velkého mraku sirného kouře, kde cesta končí. Přes mléčnou sirnou mlhu není vidět ani kráter ani vrchol. Kdo se nadechne sirného dýmu, zachvátí ho několikaminutový kašel. Když se nabažíte té slepé krásy okolo můžete seběhnout dolů. Několikahodinový výstup nahoru pak zvládnete za pár “minut” dolu. A pokud budete mít štěstí, tak můžete zažít i sopečnou aktivitu. Místní průvodci byli např. v lednu v roce 2000 svědky výbuchu a s několika málo “statečnými” turisty sledovali z bezprostřední vzdálenosti, jak se ze sopky valí krvavá láva do nedalekého údolí. Místní podnebné podmínky průvodci znají natolik dobře, že si takovou podívanou mohou dovolit. Je tedy pravděpodobné, že někdy příště se bude odehrávat podobné divadlo.

 

Další vulkány, ...

... které se v Guatemale vyskytují, jsou např. Tajumulco se svými 4 200 m a bílou sněhovou čepicí, což je druhá nejvyšší sopka ve střední Americe a Tacaná dosahující výšky 4 092 m nad mořem. Obě dvě sopky nejsou nijak obtížné k výstupům, a proto mnoho lidí vychází na vrcholky, aby mohli pozorovat východy slunce. Pokud toužíte po výjimečném dobrodružství, tak se vydejte na sopku Agua (3 776 m n.m.), v jejímž kráteru najdete přístřešek až pro 30 osob. Jistě vám nikdo nebude bránit, abyste tam strávili noc. Vulkán Atitlán leží vedle svého stejnojmenného jezera a z výšky 3 860 m poskytuje překrásný panoramatický výhled na jezero, ostatní sopky okolo a západní pobřeží Pacifiku. Jezero Atitlán je také jedním z nejnavštěvovanějších míst v Guatemale. Vstupním městečkem do zajímavé oblasti je Panajachel, který je místem jistě nejlepších nákupů tkaného oblečení. Velká konkurence místních prodejců způsobuje, že ceny před vámi padají prudce dolů. Proto vy, když projevíte velký zájem o indiánskou košili, kalhoty, nebo jiné drobnosti, se můžete dostat až na 50% původní ceny. Z Panajachelu pak můžete dělat výlety lodí nebo rychlým motorovým člunem do vesnic, které jsou rozprostřeny na pobřeží kolem celého Atitlánského jezera.

 
 
Přečteno 1348x
 
Komentáře
 
Přidat komentář
Vypsat označené komentáře
Vypsat všechny komentáře
 
Tisk
Zpět

Cestovatelské novinky
Tripio
Informace na cesty
HolidayCheck - recenze ubytování, fotografie, videa a tipy. 
Pojištění na cesty
Sjednejte si cestovní pojištění u ePojisteni.cz a uvidíte, že můžete ušetřit.
Získejte slevu na ...
Slevový rádce SlevovySrovnavac.cz doporučuje pro Vaši dovolenou akční cestovní pojištění od TopSrovnani.cz!
Nejkrásnější dovolená
Nejkrásnější dovolená je ta, která Vám nevyprázdní peněženku. Zkuste proto super last minute a užívejte si.
Články z cest
Antarktida, Argentina, Austrálie, Bangladéš, Barma, Bolívie, Brunej, Čína, Chile, EgyptEkvádor, Filipíny, Guatemala, Indie (Ladakh a Zanskar), Indonésie (Lombok), Itálie, Jižní Afrika, Kambodža, Kuba, Laos, Malajsie, Malawi, Malta, Maroko, Mexiko, Namibie, Nepál, ŘeckoTanzanieTibet, Thajsko, VietnamZambie

RADY PRO CESTOVATELE

Líbí se mi ...
Spolupracujeme s ...


Fotosoutěž
Soutěž s Koktejlfaktorem
Poslední články
Cestovatelský festival Kolem Světa v Brně6 tipů na cestu kolem světaEgyptské klenoty pouštěEgypt nejsou jen velbloudi a slunečníky na pláži
Poslední komentáře
3.08.2012 16:54 Kolik stojí Barma: je to passe
20.05.2012 23:05 Vtipkovat zakázáno!: Re: Proč se nepouštějí do opravdové satiry?
6.05.2012 11:54 Vtipkovat zakázáno!: POCHVALA ZA INFORMACE
16.04.2012 10:47 Václav Špillar - Afrika - Jiný svět: AFRIKA
4.04.2012 00:32 Hanoj – kouzlo tradiční Asie: dekuji
Anketa
Na festivalu budeme postupně představovat zahraniční cestovatele a fotografy. V kterém jazyce byste uvítali prezentaci?
V angličtině se simultánním překladem
2657726577
V angličtině bez překladu
2543925439
V němčině se simultánním překladem
2536425364
Další ankety
Počítadlo
2005 (c) Smartware s.r.o., Powered by MultiCMS