Cestovatelský festival
PRAHA + BRNO 2012
Předchozí ročníky
Cesta kolem světa
Levné letenky
vyhledej nejlevnější
Nástěnky
Karel Wolf
nabídka pořadů
fotogalerie
kontakt
reportáže z cesty
Vyhledávání
POŘÁDÁ
Cestovatel Karel Wolf
&
CK Livingstone
GENERÁLNÍ PARTNER
SLOVENSKO - malá velká země
HLAVNÍ PARTNEŘI
C Alpina - cesty za dobrodružstvím

Avenier - očkovací centrum

České dráhy

Pražská plynárenská, a.s.
ZÁŠTITA
Festival probíhá pod záštitou hl. m. Prahy.
PODPOŘTE FESTIVAL

Cestovatelský festival KOLEM SVĚTA
LOGA A BANNERY KE STAŽENÍ

KINTARI FOUNDATION O.S.
Nákupem šperků přispějete na školy
v Indonésii.
Sponzorované odkazy

UAX

Program Setkání cestovatelů - listopad 2004
Setkání cestovatelů proběhlo již čtyřikrát. V listopadu 2004 se můžete těšit na páté Setkání, které Vám přináší několik novinek. Na základě Vašich přání a připomínek jsme se rozhodli prodloužit akci z jednoho dne na tři dny. Projekce můžete sledovat navíc ve dvou sálech. Věříme, že si z bohaté nabídky každý vybere svého favorita, a ve volných chvilkách potká své staré i nové známé.
 

Tři dny - dva sály
Setkání cestovatelů proběhlo již čtyřikrát. V listopadu 2004 se můžete těšit na páté Setkání, které Vám přináší několik novinek. Na základě Vašich přání a připomínek jsme se rozhodli prodloužit akci z jednoho dne na tři dny. Projekce můžete sledovat navíc ve dvou sálech. Věříme, že si z bohaté nabídky každý vybere svého favorita, a ve volných chvilkách potká své staré i nové známé.

Zajímavosti z projekcí
Jedinečností všech projekcí je osobní přítomnost všech promítajících a referentů, kteří se s Vámi rádi podělí o vlastní zkušenosti z cestování nebo fotografování. Někteří autoři Vám nabídnou své nové cestopisné knihy nebo autorské kalendáře pro následující rok. Vedle promítání diapozitivů, diashow doprovázených hudbou a besed s cestovateli bylo do programu nově zařazeno i několik zajímavých filmových dokumentů. Film "WA-WA-WA!" získal na 21. Mezinárodním horolezeckém filmovém festivalu 2004 v Teplicích nad Metují hlavní cenu v kategorii člověk a hory. Dalším filmem bude dokument Viliama Poltikoviče "Kapka z poháru nesmrtelnosti" a dokument vodácké skupiny WW8 (dříve Waterrats) "Expedice Jamaica 2004 - Real Jamaica Hardcore". 

Pátek bude Indonéský sen
Po oficiálním zahájení Setkání cestovatelů v páteční podvečer promítne zoolog Vladimír Lemberk svou nejnovější diashow z pralesů Sumatry doprovázenou bohatými zvukovými nahrávkami z nedávné cesty. Následovat bude živý koncert tradiční indonéské hudby - tzv. gamelan, orchestr složený z velkých a malých kovových zvonců. Indonéský večer uzavřou manželé Páleníčkovi se svými zážitky z ostrovů koření - Moluky. 

Sobota a neděle
V širokém spektru pořadů z celého světa se vám představí např. přírodovědec a vášnivý kaktusář Libor Kunte, fotograf a horolezec Ladislav Kamarád, zástupci humanitární organizace Člověk v tísni, koordinátoři Humanistického hnutí působící v Africe, specialista na tropickou medicínu MUDr. Jan Rutsch, umělecká dvojice Motani z Rakouska a další zajímaví fotografové, skialpinisté, vodáci nebo horolezci. Během přestávek můžete v předsálí zakoupit knižní publikace nebo průvodce i v českém jazyce. Pakliže se podaří sehnat patřičná povolení na úřadech, představí se Vám také dvě expediční terénní vozidla Aro 4x4, která se chystají na X-treme X-pedition AFRIKA 2005. Na konci festivalu proběhne slosování anketních lístků, kde budou rozdány hodnotné ceny několika partnerů. 

Nevíte, jaký program si vybrat?
Nechte si poradit a přečtěte si následující článek - více >>>

Cestovatelský emailový klub
Máte-li zájem dostávat od organizátorů jednou za měsíc pozvánku na zajímavé cestovatelské akce, přihlaste se do klubu prostřednictvím formuláře na internetových stránkách www.kolemsveta.cz. Přihlásit se můžete formulářem v pravém sloupci nahoře.

Cestovatelská nástěnka:
V předsálí jsme pro Vás zajistili "cestovatelskou nástěnku", kam si můžete vyvěsit jakýkoliv nekomerční inzerátek nebo pozvánku na další kulturní akce. Pomocí Vašich inzerátků můžete najít i nové kamarády na cesty nebo pro život ;-) Nástěnka není určena pro cestovní kanceláře.

Ubytování
Pro mimopražské návštěvníky bude možnost přespání v nedaleké tělocvičně ZŠ Burešova za poplatek 50 Kč za osobu a noc. Příchod do tělocvičny bude umožněn v pátek a v sobotu mezi 21:00 - 23:00 hod. V sobotu i v neděli ráno se musí tělocvična uvolnit do 9:00 hod. Spacák a karimatku mějte vlastní. Ubytování si nemusíte rezervovat, místa je neomezeně mnoho. Při vchodu do sálu KD Ládví bude umístěn plánek pro vstup do tělocvičny základní školy. Škola je vzdálená asi 5 minut chůze od KD Ládví. Batohy a ostatní věci si prosím odložte během dne do šatny KD Ládví.

Občerstvení
Každý návštěvník obdrží po zakoupení vstupenky 0,5 l láhev nápoje Top Topic zdarma, který vás po dobu přednášek příjemně osvěží. Více info o nápoji na www.toptopic.cz. Na místě jsou k dispozici asi 3 restaurace a nákupní středisko Albert.

Vstupné
Prodej vstupenek bude zajištěn na místě. Pátek 100 Kč, sobota 200 Kč, neděle 200 Kč. Dopolední (9-13h) / odpolední (13-17h) / večerní blok (17-21h) 100 Kč. Zvýhodněné vstupné na dva dny 300 Kč, na tři dny 350 Kč.


VELKÝ SÁL: Pátek 12.11.2004 - Indonéský den

18:00 Sumatra - orangutani a kanibalové - Vladimír Lemberk více >>>
19:00 Indonéská tradiční hudba gamelan více >>>
19:30 Moluky - neznámý a prozatím ztracený ráj - Irena a Jiří Páleníčkovi více >>>

VELKÝ SÁL: Sobota 13.11.2004

09:30 Barma - země milionů pagod - Juraj Kaman více >>>
10:45 Tanec kolem Velkého Jaguára (Mexiko, Guatemala) - S. Ryvolová více >>>
12:00 Patagonie - od jihu na sever - Ivo Petr více >>>
14:15 Umění vysokohorské fotografie - Ladislav Kamarád více >>>
15:30 Madagaskar očima přírodovědce - Libor Kunte více >>>
17:00 slosování ankety o hodnotné ceny více >>>
17:30 S hlavou v oblacích (Indie, Ladakh) - Richard Slaba a Kateřina Peclová více >>>
18:45 Člověk v tísni v Afghánistánu: humanitární a rozvojová pomoc více >>>
20:00 Indie - Kapka z poháru nesmrtelnosti - Viliam Poltikovič více >>>

MALÝ SÁL: Sobota 13.11.2004

09:30 Benin a Burkina Faso: Vladimír Gronát a Sylva Táborská více >>>
10:45 Tibet - cesta k nesmrtelnosti - Petr Kuneš více >>>
12:00 Turecko - branou Orientu až k bájnému Araratu - Lukáš Synek více >>>
14:15 Karibuni Kenya - Afrika nevšedníma očima - Simona Heřtusová více >>>
15:30 Indonésie, Jáva - Tomáš Petrů více >>>
17:00 slosování ankety o hodnotné ceny ve velkém sále více >>>
17:30 Kubou křížem krážem - Otakar Vašek více >>>
18:45 Skialpinismus na Kamčatce - Jan Pala více >>>
20:00 Peruánské hory a údolí - Kamila Hnyková více >>>

VELKÝ SÁL: Neděle 14.11.2004

09:30 Putování Marokem - Karel Wolf více >>>
10:45 Tropická medicína - malárie - MUDr. Jan Rutsch více >>>
12:00 Rumunský Banát v ohrožení - Ivo Dokoupil více >>>
14:15 Západní Papua, WA-WA-WA! - Milan Daněk a Alena Žákovská více >>>
15:30 Afghánistán, prach a růže - Martin Mykiska více >>>
17:00 slosování ankety o hodnotné ceny více >>>
17:30 O poušti - autorská dvojice Motani více >>>
18:45 Real Jamaica Hardcore - Petr Kašpar, vodácká skupina WW8 více >>>
20:00 zakončení Setkání cestovatelů

MALÝ SÁL: Neděle 14.11.2004

09:30 Trekking v Nepálu, k Everestu po snadných i těžších cestách - L. Hnyk více >>>
10:45 Jak se žije indickým ženám? - Kamila Berndorffová více >>>
12:00 Indonésie, Siberut - Petr Kaštánek více >>>
14:15 Nový Zéland 2x jinak - Pepa Středa více >>>
15:30 Vietnam - země rýže a hor - Viktor Koudelka více >>>
17:00 slosování ankety o hodnotné ceny ve velkém sále více >>>
17:30 Keňa a Tanzanie: Cesta do Afriky aneb cesta k lidem - Lenka Chuwa více >>>
18:45 Za sopkami východního Karibiku - Ondřej Prosický více >>>
Jaké bylo Setkání Cestovatelů v Praze?

Během tří dnů se veřejnosti představilo se svými komponovanými pořady na čtyři desítky cestovatelů, kteří prezentovali své cesty a expedice do všech koutů světa. Ve velkém a malém sále KD Ládví v Praze 8 probíhaly jak klubové pořady cestovatelů, tak multimediální projekce fotografů a umělců z celých Čech. Festivalový víkend zahájila hudební skupina Gamelan indonéskou tradiční hudbou a nedělní večer ukončila umělecká dvojice Motani se svou moderně komponovanou projekcí O poušti. Setkání cestovatelů se zúčastnilo celkem přes 1200 návštěvníků.


Následující fotografie Vám přiblíží atmosféru Setkání, prostory KD Ládví a v neposlední řadě i proběhlé losování anketních lístků o hodnotné ceny, které věnovali partneři akce. FOTOGALERIE ZDE >>>

 

Malý sálCelý páteční večer byl věnován indonéské přírodě a kultuře. RNDr. Vladimír Lemberk doprovázel svou diashow bohatými zvukovými ukázkami z pralesů Sumatry, kam zavítal s přírodovědnou expedicí s cílem poznat indonéskou faunu. Po bohatých dotazech následoval půlhodinový koncert indonéské hudební skupiny Gamelan, která se skládala z 10 muzikantů, kteří se sdružují při indonéské ambasádě v Praze. Jejich vystoupení nám ukázalo, jak složitá a zajímavá hra je na indonéské tradiční nástroje – bubny, zvony a gongy. Páteční večer ukončila cestovatelská dvojice manželů Páleníčkových, kteří si připravili pásmo diapozitivů ze souostroví Moluky v Indonésii. Ukázali nám, kde jsou ostrovy koření a zapomenutý ráj.

 

Během soboty se rozproudil program Setkání i v malém sále a tak po celou sobotu i neděli měli návštěvníci možnost výběru na jaký program se půjdou podívat. Vystřídaly se zde programy především ze střední a jižní Ameriky, Asie a Afriky. Programu se účastnili jak nezávislí cestovatelé a fotografové, tak zástupci humanistického hnutí nebo organizace Člověk v tísni. Na závěr sobotního maratónu besed a projekcí byla možnost shlédnout zajímavý dokument režiséra Viliama Poltikoviče „Kapka z poháru nesmrtelnosti“, který pojednával o náboženských směrech v Indii a o největším shromáždění lidí na světě – Mahákumbhaméla.

 

Vedle projekcí v malém a velkém sále se v předsálí představilo několik nakladatelství, které vydávají zahraniční průvodce a cestopisné knihy. Inspiraci na cesty mohli diváci čerpat i u několika cestovních kanceláří. Návštěvníci měli možnost se občerstvit vietnamskými smaženými nudlemi nebo si pochutnat v čajovně na šálku výborného čaje. Příležitost dostali i nezávislí cestovatelé a fotografové, kterým se podařilo v posledním roce vydat své vlastní cestopisné knihy nebo obrazové kalendáře, o které byl mezi návštěvníky velký zájem.

 

Nedělní dopoledne pokračovalo v dalším maratónu projekcí, kde měli diváci možnost shlédnout přednášku MUDr. Jana Rutsche z cestovní medicíny, který podrobně probral téma malárie. Následná diskuze byla důkazem, že zdravotní problémy cestovatelů v dalekých končinách jsou velmi zajímavým tématem. Další program pokračoval projekcemi z Rumunska, Maroka, Afghánistánu, Nepálu, Nového Zélandu, Vietnamu, Keni nebo Karibiku.

 

Každý návštěvník dostává ke vstupence časopis Koktejl a nápoj Top Topic zdarmaKaždý návštěvník ke vstupence obdržel podrobný program akce. Letáček obsahoval i několik kuponů našich partnerů, kteří nabídli účastníkům speciální cenové zvýhodnění svých produktů. Kromě toho si divák odnesl také jedno číslo geografického magazínu Koktejl a propagační letáčky partnerů akce. Pobyt v přeplněném sále zpříjemnila i půllitrová láhev nápoje Top Topic, která byla vítaným doplňkem každé vstupenky. V sobotu i v neděli odpoledne probíhala slosovatelná anketa, které se zúčastnilo mnoho návštěvníků, kteří s potěšením využili možnost vyhrát některou ze zajímavých cen od jednotlivých partnerů akce. Výherci si ze Setkání cestovatelů odnesli sportovní vybavení na cesty, cestovatelské průvodce, předplatné geografických magazínů či poukázky na večeři v exotické restauraci.

 

Z vyhodnocení anketních lístků vyplývá, že většina návštěvníků si přeje shlédnout také projekci z naší krásné země. Do programu dubnového Setkání cestovatelů, které se bude konat 1. - 3. dubna 2005, proto zahrneme i diashow věnovanou České republice.

 

Fotografie ze Setkání cestovatelů, pozvánky na cestovatelské akce a možnost registrace do cestovatelského emailového klubu naleznete na www.setkanicestovatelu.cz.

 

Za organizátory

Mgr. Karel Wolf

 
 
Přečteno 4331x
 
 
Tisk
Zpět

Cestovatelské novinky
Tripio
Informace na cesty
HolidayCheck - recenze ubytování, fotografie, videa a tipy. 
Pojištění na cesty
Sjednejte si cestovní pojištění u ePojisteni.cz a uvidíte, že můžete ušetřit.
Získejte slevu na ...
Slevový rádce SlevovySrovnavac.cz doporučuje pro Vaši dovolenou akční cestovní pojištění od TopSrovnani.cz!
Nejkrásnější dovolená
Nejkrásnější dovolená je ta, která Vám nevyprázdní peněženku. Zkuste proto super last minute a užívejte si.
Články z cest
Antarktida, Argentina, Austrálie, Bangladéš, Barma, Bolívie, Brunej, Čína, Chile, EgyptEkvádor, Filipíny, Guatemala, Indie (Ladakh a Zanskar), Indonésie (Lombok), Itálie, Jižní Afrika, Kambodža, Kuba, Laos, Malajsie, Malawi, Malta, Maroko, Mexiko, Namibie, Nepál, ŘeckoTanzanieTibet, Thajsko, VietnamZambie

RADY PRO CESTOVATELE

Líbí se mi ...
Spolupracujeme s ...


Fotosoutěž
Soutěž s Koktejlfaktorem
Poslední články
Cestovatelský festival Kolem Světa v Brně6 tipů na cestu kolem světaEgyptské klenoty pouštěEgypt nejsou jen velbloudi a slunečníky na pláži
Poslední komentáře
3.08.2012 16:54 Kolik stojí Barma: je to passe
20.05.2012 23:05 Vtipkovat zakázáno!: Re: Proč se nepouštějí do opravdové satiry?
6.05.2012 11:54 Vtipkovat zakázáno!: POCHVALA ZA INFORMACE
16.04.2012 10:47 Václav Špillar - Afrika - Jiný svět: AFRIKA
4.04.2012 00:32 Hanoj – kouzlo tradiční Asie: dekuji
Anketa
Na festivalu budeme postupně představovat zahraniční cestovatele a fotografy. V kterém jazyce byste uvítali prezentaci?
V angličtině se simultánním překladem
2661826618
V angličtině bez překladu
2547025470
V němčině se simultánním překladem
2539725397
Další ankety
Počítadlo
2005 (c) Smartware s.r.o., Powered by MultiCMS