Cestovatelský festival
PRAHA + BRNO 2012
Předchozí ročníky
Cesta kolem světa
Levné letenky
vyhledej nejlevnější
Nástěnky
Karel Wolf
nabídka pořadů
fotogalerie
kontakt
reportáže z cesty
Vyhledávání
POŘÁDÁ
Cestovatel Karel Wolf
&
CK Livingstone
GENERÁLNÍ PARTNER
SLOVENSKO - malá velká země
HLAVNÍ PARTNEŘI
C Alpina - cesty za dobrodružstvím

Avenier - očkovací centrum

České dráhy

Pražská plynárenská, a.s.
ZÁŠTITA
Festival probíhá pod záštitou hl. m. Prahy.
PODPOŘTE FESTIVAL

Cestovatelský festival KOLEM SVĚTA
LOGA A BANNERY KE STAŽENÍ

KINTARI FOUNDATION O.S.
Nákupem šperků přispějete na školy
v Indonésii.
Sponzorované odkazy

UAX

Festival KOLEM SVĚTA - PRAHA jaro 2012
Již 18. cestovatelský festival KOLEM SVĚTA proběhne v Praze tradičně v Kulturním domě a Multikině LÁDVÍ ve dnech 24.-25. března 2012. Na festivalu proběhne i divácká soutěžní přehlídka krátkých hudebně obrazových snímků SLIDESHOW AWARDS, která je otevřena široké veřejnosti. >>> Festival KOLEM SVĚTA vytváří jedinečnou příležitost k osobnímu setkání s mnoha cestovateli. V rámci nabitého programu se mohou návštěvníci seznámit s komentovanými projekcemi českých cestovatelů a fotografů s tématy z celého světa. Pořady jsou doprovázeny fotografiemi, diapozitivy, videoukázkami, emotivní hudbou a některé i tradičním tancem.
 

Soutěž SLIDESHOW AWARDS 2012:

Do soutěže o divácky nejpoutavější krátkometrážní slideshow se může přihlásit profesionální i amatérský fotograf, cestovatel či umělec. Jeden autor může přihlásit jen jeden příspěvek! Umělecké a cestovatelsky zajímavé soutěžní snímky mohou být 3 minuty dlouhé nebo kratší a vytvořené pouze na počítači. Mnohokrát jsme zjistili, že čím kratší slideshow, tím lepší. Přesná pravidla naleznete níže pod programem festivalu ... 

SLIDESHOW AWARDS 2012 - vítězná slideshow Kláry Kutačové - Napříč tyrkysovou zemí:

Z 15 přihlášených a zaslaných příspěvků vybrala odborná porota 10 slideshow, které soutěžili o hlavní cenu. Shlédnout je můžete zde: Eva Lišková (Střední Amerika), Hana Kmoníčková (Kouzlo Vietnamu), Jarka Zabáková (Burkina Faso), Jiří Faflák (Zemí Shqipëtaru), Jožka Kmoníček (Polynésie), Kateřina Karásková (Mexický matriarchát), Klára Kutačová (Napříč tyrkysovou zemí), Michal Kebrt (Írán), Petr Jan Juračka (Cuba in the brutal blue), Václav Baron (Israel). 

Program SOBOTA >> 24. BŘEZNA 2012

>> VELKÝ SÁL (Kulturní dům Ládví)
14.30-15.30 soutěž Slideshow Awards 2012
15.40         Vystoupení profesionálního indonéského tanečníka Dananga
16.45         Indonéský tanec Yapong v podání taneční skupiny Kintari
16.45-17.30 slosování anketních lístků

>> EVROPSKÝ SÁL (Kulturní dům Ládví)
16.45-17.30 slosování ve velkém sále

>> EXPEDIČNÍ SÁL (Multikino Ládví)
16.45-17.30 slosování ve velkém sále

Program NEDĚLE >> 25. BŘEZNA 2012
POZOR: Změna zimního času na letní: 2:00 -> 3:00 

>> VELKÝ SÁL (Kulturní dům Ládví)
16.45-17.30 slosování anketních lístků
17.45          Šivovo kolo života (ukázka z tanečního představení)

>> EVROPSKÝ SÁL (Kulturní dům Ládví)
16.45-17.30 slosování ve velkém sále

>> EXPEDIČNÍ SÁL (Multikino Ládví)
15.45-16.45 Miloslav Stingl - Voodoo, zombie (Brazílie, Kuba)
16.45-17.30 slosování ve velkém sálePodmínky a přihlášky do soutěže SLIDESHOW AWARDS 2012:

Svou slideshow přihlásíte odesláním datového souboru vyhlašovateli soutěže na email  nejpozději do půlnoci 17. března 2012 prostřednictvím FTP nebo přes www.uschovna.cz či podobné severy. Nezapomeňte uvést Vaše jméno, telefon a svou emailovou adresu. Je na samotném autorovi, v jakém formátu příspěvěk dodá (mpeg, avi, exe, vob), podmínkou je však kompatibilita se systémem Windows XP nebo novější. V soutěžním příspěvku není dovoleno používat filmové sekvence z videokamery, musí se jednat o statické obrázky z fotoaparátu doprovázené hudbou. Fotografie mohou být v počítači jakkoliv upravované. Doporučujeme využít některý z programů dovolujících naprogramovat slideshow z digitálních fotografií prolínací technikou (např. ProShowGold, Photo Story, Wings Platinum, Adobe Lightroom). Pro stříhání hudby doporučujeme Audacity či jiné.

Soutěž o divácky nejatraktivnější slideshow bude probíhat v sobotu 24.3.2012 ve velkém sále KD Ládví v Praze a bude promítnuto 10 nejlepších soutěžních snímků, které vybere odborná porota v době od 17.-20. března 2012. Autoři vybraných snímků, které se budou promítat ve velkém sále v hlavním čase, by měli být osobně přítomni na festivalu (mají vstup zdarma), kde svou slideshow osobně představí a okomentují. Pakliže přihlašovatel snímku nebude osobně účasten na festivalu a stane se vítězem, hodnotnou cenu obdrží autor druhého snímku v pořadí. Soutěží se o hodnotné outdoorové vybavení na cesty.

 VÝSTAVY FOTOGRAFIÍ:
1/ ŽRALOCI AFRIKY - Martin Procházka vás zve na výstavu fotografií týkající se života v mořích a oceánech. Fotografie byly pořízeny na jeho cestách od roku 2005 do 2010 v Jižní Africe, Mosambiku a na Aljašsce. Touto výstavou chce poděkovat všem lidem, kteří mu umožnili zažít ty krásné chvíle na moři nebo při čekání na souši, a přírodě, která mu ukázala jedinečnou krásu. 
2/ 2690 KM V SEAKAJAKU PODÉL NORSKÉHO POBŘEŽÍ Cestovatel Lumír Drápal, který jako první Čech obeplul na mořském kajaku pobřeží Skandinávie, představí sérii fotografií zachycených na jeho dvou tříměsíčních plavbách.

SLOSOVATELNÁ ANKETA:
Při vstupu do KD Ládví obdržíte k jedné vstupence jeden anketní lístek, který můžete po vyplnění vhodit do losovacího boxu. Tím se tak zúčastníte slosování anketních lístků o zajímavé ceny. Slosování bude probíhat v sobotu i v neděli od 16:45 ve velkém sále ze všech kompletně vyplněných lístků. Vyhrát můžete cestovatelské průvodce, outdoorové vybavení na cesty, víkendový pobyt v zahraničí, sportovní oblečení, cestopisné knihy, předplatné časopisů, autobusové jízdenky po Evropě a kalendáře. Hlavní cenou slosovaní bude poukaz v hodnotě 100 EUR na víkendový pobyt v Malé Fatře v penziónu Luka Terchová (www.penzionluka.sk). Ceny předáváme jen návštěvníkům přítomným v sále.


Penzión LUKA Terchová - www.penzionluka.sk - sa nachádza v krásnom prostredí Malej Fatry. Má výhodnú polohu v centre Terchovej. Je navštevovaný nadšenými turistami, lyžiarmi, ale aj rodinami. Je vhodný pre všetkých, ktorí  hľadajú príjemné prostredie na relax a oddych. K dispozícii sú štúdia vybavené sociálnym zariadením, kuchynskými kútmi, spoločenská miestnosť, herňa, sauna, altánok, WiFi pripojenie.

VÝHRA OD SPORTOVNÍ CK TRIP: pobyt pro 2 osoby na 3 noci v Rakouských Alpách v apartmánu v Penzionu Heidi v St. Martin am Tennengebirge v celkové hodnotě 4000 Kč. Poloha penzionu je vhodná pro aktivní dovolenou (lyžování ve Ski Amadé, Dachstein-West, cyklostezky, pěší turistika v Tennengebirge, Solné komoře a Taurách). Doprava vlastní. Stravování vlastní ve vybavených kuchyňkách apartmánů. Bližší popis a fotografie Pensionu Heidi: www.apartmany-heidi.cz 

OBCHŮDEK "CESTOVATELSKÉ KNIHKUPECTVÍ":
Na festivalu máte možnost zakoupit zajímavé cestovatelské knihy a průvodce se slevou, případně i s podpisem autora. Pokud jste vydali svou vlastní cestovatelskou knihu vlastním nákladem, můžete nám ji nechat v našem obchůdku a my vám ji rádi budeme prodávat. Zeptejte se na pokladně a nebo přímo v obchůdku.

UBYTOVÁNÍ:
Jednoduché ubytování je zajištěno v základní umělecké škole v dosahu několika minut chůze. Přespání bude možné ze soboty na něděli. Cena ubytování je 50 Kč na osobu a noc. Celá skupina zájemců bude na místo odvedena po skončení projekcí ve velkém sále v sobotu večer (asi v 20:15). S sebou si vezměte spacák a karimatku. Rezervace místa není nutná.JINÁ ALTERNATIVA: Můžete využít nabídky ubytování v penzionu Mašek za 450 Kč (tedy sleva 50% z ceníkové ceny) na osobu a noc. Více info nawww.pensionmasek.cz. Nebo můžete využít služby hotelu DUO (www.hotelduo.cz), Penzionu M (www.pension-m.cz), Hotel Henrietta (www.henrietta.cz).

MÍSTO KONÁNÍ:
Kulturní dům Ládví a multikino Ládví v Praze se nachází na konečné metra C na stanice Ládví. Objekty jsou vzdáleny asi 5 minut chůze od stanice metra. Odkaz na mapu je ZDE >>>. Přijedete-li autem, můžete využít nejbližší hlídané parkoviště asi 5 minut chůze od KD Ládví zde:www.parkovanipraha.cz.

VSTUPNÉ:
Prodej vstupenek bude zajištěn na místě. CENY: dopolední blok 200 Kč (9.30-14.15), odpolední blok 200 Kč (14.30-20.00), sobota celý den 250 Kč, neděle celý den 250 Kč. Zvýhodněné vstupné na dva dny 350 Kč. Děti do 8 let mají vstup zdarma, děti 8-15 let mají 50% slevu. Důchodci - sleva 50 Kč. Vozíčkáři mají vstup zdarma. Rezervace a předprodej vstupenek neprovádíme. V malém evropském sále je třeba počítat s omezeným počtem míst k sezení! Vstupenku z festivalu můžete využít ke slevě 20% na výrobky Humi Outdoor (slevu nelze kombinovat s jinými slevami a akčními cenami a návštěvníci ji mohou využít do 31.06.2012).


 
 
Přečteno 20905x
 
Komentáře
dotazJana, Reagovat
festival bol superAnna M, Reagovat
 
Přidat komentář
Vypsat označené komentáře
Vypsat všechny komentáře
 
Tisk
Zpět

Cestovatelské novinky
Tripio
Informace na cesty
HolidayCheck - recenze ubytování, fotografie, videa a tipy. 
Pojištění na cesty
Sjednejte si cestovní pojištění u ePojisteni.cz a uvidíte, že můžete ušetřit.
Získejte slevu na ...
Slevový rádce SlevovySrovnavac.cz doporučuje pro Vaši dovolenou akční cestovní pojištění od TopSrovnani.cz!
Nejkrásnější dovolená
Nejkrásnější dovolená je ta, která Vám nevyprázdní peněženku. Zkuste proto super last minute a užívejte si.
Články z cest
Antarktida, Argentina, Austrálie, Bangladéš, Barma, Bolívie, Brunej, Čína, Chile, EgyptEkvádor, Filipíny, Guatemala, Indie (Ladakh a Zanskar), Indonésie (Lombok), Itálie, Jižní Afrika, Kambodža, Kuba, Laos, Malajsie, Malawi, Malta, Maroko, Mexiko, Namibie, Nepál, ŘeckoTanzanieTibet, Thajsko, VietnamZambie

RADY PRO CESTOVATELE

Líbí se mi ...
Spolupracujeme s ...


Fotosoutěž
Soutěž s Koktejlfaktorem
Poslední články
Cestovatelský festival Kolem Světa v Brně6 tipů na cestu kolem světaEgyptské klenoty pouštěEgypt nejsou jen velbloudi a slunečníky na pláži
Poslední komentáře
3.08.2012 16:54 Kolik stojí Barma: je to passe
20.05.2012 23:05 Vtipkovat zakázáno!: Re: Proč se nepouštějí do opravdové satiry?
6.05.2012 11:54 Vtipkovat zakázáno!: POCHVALA ZA INFORMACE
16.04.2012 10:47 Václav Špillar - Afrika - Jiný svět: AFRIKA
4.04.2012 00:32 Hanoj – kouzlo tradiční Asie: dekuji
Anketa
Na festivalu budeme postupně představovat zahraniční cestovatele a fotografy. V kterém jazyce byste uvítali prezentaci?
V angličtině se simultánním překladem
2661926619
V angličtině bez překladu
2547025470
V němčině se simultánním překladem
2539725397
Další ankety
Počítadlo
2005 (c) Smartware s.r.o., Powered by MultiCMS