Cestovatelský festival
PRAHA + BRNO 2012
Předchozí ročníky
Cesta kolem světa
Levné letenky
vyhledej nejlevnější
Nástěnky
Karel Wolf
nabídka pořadů
fotogalerie
kontakt
reportáže z cesty
Vyhledávání
POŘÁDÁ
Cestovatel Karel Wolf
&
CK Livingstone
GENERÁLNÍ PARTNER
SLOVENSKO - malá velká země
HLAVNÍ PARTNEŘI
C Alpina - cesty za dobrodružstvím

Avenier - očkovací centrum

České dráhy

Pražská plynárenská, a.s.
ZÁŠTITA
Festival probíhá pod záštitou hl. m. Prahy.
PODPOŘTE FESTIVAL

Cestovatelský festival KOLEM SVĚTA
LOGA A BANNERY KE STAŽENÍ

KINTARI FOUNDATION O.S.
Nákupem šperků přispějete na školy
v Indonésii.
Sponzorované odkazy

UAX

Setkání cestovatelů a dobrodruhů - listopad 2002
V pořadí druhé "Setkání cestovatelů a dobrodruhů" se konalo v příjemné podzemní hospůdce Livingstone bar v Praze 1 ve Vojtěšské ulici 9. Celkem se jej účastnilo 9 přednášejících a diapozitivy se promítaly z jedné malé promítačky Braun na malé dvoumetrové plátno. Předpokládaný počet návštěvníků byl asi 50, ale během dne se na Setkání dostavilo kolem 100 diváků.
 

Setkání cestovatelů a dobrodruhů - 16.11.2002
Livingstone bar, Vojtěšská 9, Praha 1

Fotografie z akce naleznete na odkazu zde : foto z akce

10:00 - 11:00
Michal Hora : Inckou říší křížem krážem
Promítání diapozitivů z cesty po Peru a Bolívii. Plavba na ostrovy v posvátném jezeře Titicaca a jejich svérázní obyvatelé. Přejezd náhorní planiny Altiplano v průměrné výši 4000 m.n.m. Výlet za poznáním flóry a fauny v bolívijské pampě. A samozřejmě pěší výlet po staré Camino del Inka na Machu Picchu. To celé ukončené návštěvou vyprahlého Peruánského pobřeží a přátelských mumií. Na přednášku navazuje autorská výstava černobílých fotografií.

11:00 - 12:00
Petr Kaštánek : Pralesy Sumatry a život šamanů na Siberutu

Diapozitivy a povídání z letošní dvouměsíční cesty po této oblasti, zaměřené na sumaterské sopky a treky v pralesních oblastech Gunung Lauser National Park, botanicky a zoologicky bohaté biotopy s masožravými květinami a největším květem - Raflésií Arnoldi. Zážitky z pobytu u šamanů z ostrova Siberut.

12:00 - 13:00
Jakub Havel / Petr Novotný : Islandské Westfjords Na Mořském Kajaku
Dobrodružné putování nejodlehlejším místem Islandu kolem neobydleného poloostrova Hornstradir. Podobné výpravy na mořských kajacích v této oblasti během posledních 10 let se dají spočítat na prstech jedné ruky. Potřeba naprosté soběstačnosti, přejezdy přes fjordy - až 12 km otevřené vody, hledání míst pro přistání mezi nehostinnými útesy a především každodenní "boj" s větrem, vlnami, zkřehlými prsty... Ale také úžasné setkání s velrybami v jejich přirozeném prostředí, množstvím tuleňů, mořských ptáků, polárních lišek...

13:00 - 14:00  - Oběd

14:00 - 15:00
Tomáš Tichavský : Jakutie 2002 - Pohoří Čerského
Trekking pohořím Čerského s výstupem na nejvyšší horu Pobeda (3003m) a následnou plavbou po řece Moma. Pohoří se nachází v Jakutii neboli republice Sacha, což je federativní republika Ruské federace, zaujímající přibližně plochu Indie ovšem s pouze asi 1 mil. obyvatel. Pohoří se nachází pro představu přibližně tak východně jako Japonsko. V zimě je zde opravdu zima, byla zde oficiálně naměřena nejnižší teplota na světě (Ojmjakon,-71°C). Celá oblast je relativně málo navštěvovaná, zavítá sem pouze několik cizinců ročně a ne o mnoho více Rusů, místní obyvatelé (Jakuti, Eveni, Evenci) jsou velmi pohostinní a váží si každého z nemnoha hostů.

15:00 - 16:00
Roman Garba : Čína a Tibet
Dvě cesty realizované v r.1990 a 1994. První pres Sibiř, Mongolsko do Severní Číny (Beijing, Xian, Lanzhou, Xinning). Trekking v provincii Amdo. Tibetské kláštery Labrang a Taer, jezero Kukunor. Druhá výprava letecky přes Nepál do Lhasy. Pět klášterů žluté a černé sekty (Gelukpa a Karmapa). Trek pod severni stěnou Mt. Everestu po Rongbuckém ledovci do výšky 6000 m. Po zemi zpět do Nepálu.

16:00 - 17:00
Honza Hájek : Výprava za sopkami Jávy
Nejlidnatější ostrov světa, který je poset stovkami činných vulkánů. Úchvatná podívaná na hřmící a bouřící sopky. Nahlédnutí do kuchyně přírody. Přímé pohledy do kráteru. Výstup na nejvyšší horu Jávy a další sopky: Gunung Gede - Gunung Pangrango - Gunung Tangkuban Perahu - Gunung Papandayan - Dieng Plateau - Gunung Merapi - Gunung Mahameru - Gunung Bromo.

17:00 - 18:00 - Přestávka

18:00 - 19:00
Jitka Budková : AOTEAROA - Země dlouhého bílého oblaku

Promítání diapozitivů podbarvované maorskou hudbou a povídáním o půlročním pobytu na Novém Zélandu v r. 2001. Treky odhalující přírodní krásy jižního, severního i Stewartova ostrova (alpinská pohoří, původní pralesní porosty, sopky). Flora a fauna, maorská kultura, výdělečná práce v sadech, dobrovolná práce na ekologických farmách.

19:00 - 20:00
Petr Laník : Kuba 2002
Na korbách nákladních aut a autobusy za krásami Kuby. Z Havany přes Santiago de Čuba na "tichomořské" pláže Baracoy. Život na santiagském sídlišti José Martí a Kubánci z Litvínova. Na tréninku juniorského mistra Střední Ameriky v teakwondu. Trek na nejvyšší horu Kuby Pico Turquiňo s kubánským učitelem angličtiny. Koloniální Trinidad. Čínská krajina u Viňales. Americké káry. Kubánský son v podání Compaye Segunda.

20:00 - 21:00
Karla Štěpánková : V zemi shqipterajů - Albánie, Makedonie, Kosova

Albánie - země synů orlů, země bílých pláží a opuštěných hor. Makedonie - země nenávisti a Matky Terezy. Kosova - země Albánců i několika Srbů, země do které snadno proniknete, ale z které vás nepustí… Hudba: Marshi UÇK.

21:00 - 22:00  - Volná zábava a ukončení setkání

 
 
Přečteno 5196x
 
 
Tisk
Zpět

Cestovatelské novinky
Tripio
Informace na cesty
HolidayCheck - recenze ubytování, fotografie, videa a tipy. 
Pojištění na cesty
Sjednejte si cestovní pojištění u ePojisteni.cz a uvidíte, že můžete ušetřit.
Získejte slevu na ...
Slevový rádce SlevovySrovnavac.cz doporučuje pro Vaši dovolenou akční cestovní pojištění od TopSrovnani.cz!
Nejkrásnější dovolená
Nejkrásnější dovolená je ta, která Vám nevyprázdní peněženku. Zkuste proto super last minute a užívejte si.
Články z cest
Antarktida, Argentina, Austrálie, Bangladéš, Barma, Bolívie, Brunej, Čína, Chile, EgyptEkvádor, Filipíny, Guatemala, Indie (Ladakh a Zanskar), Indonésie (Lombok), Itálie, Jižní Afrika, Kambodža, Kuba, Laos, Malajsie, Malawi, Malta, Maroko, Mexiko, Namibie, Nepál, ŘeckoTanzanieTibet, Thajsko, VietnamZambie

RADY PRO CESTOVATELE

Líbí se mi ...
Spolupracujeme s ...


Fotosoutěž
Soutěž s Koktejlfaktorem
Poslední články
Cestovatelský festival Kolem Světa v Brně6 tipů na cestu kolem světaEgyptské klenoty pouštěEgypt nejsou jen velbloudi a slunečníky na pláži
Poslední komentáře
3.08.2012 16:54 Kolik stojí Barma: je to passe
20.05.2012 23:05 Vtipkovat zakázáno!: Re: Proč se nepouštějí do opravdové satiry?
6.05.2012 11:54 Vtipkovat zakázáno!: POCHVALA ZA INFORMACE
16.04.2012 10:47 Václav Špillar - Afrika - Jiný svět: AFRIKA
4.04.2012 00:32 Hanoj – kouzlo tradiční Asie: dekuji
Anketa
Na festivalu budeme postupně představovat zahraniční cestovatele a fotografy. V kterém jazyce byste uvítali prezentaci?
V angličtině se simultánním překladem
2658026580
V angličtině bez překladu
2544225442
V němčině se simultánním překladem
2536525365
Další ankety
Počítadlo
2005 (c) Smartware s.r.o., Powered by MultiCMS