Cestovatelský festival
PRAHA + BRNO 2012
Předchozí ročníky
Cesta kolem světa
Levné letenky
vyhledej nejlevnější
Nástěnky
Karel Wolf
nabídka pořadů
fotogalerie
kontakt
reportáže z cesty
Vyhledávání
POŘÁDÁ
Cestovatel Karel Wolf
&
CK Livingstone
GENERÁLNÍ PARTNER
SLOVENSKO - malá velká země
HLAVNÍ PARTNEŘI
C Alpina - cesty za dobrodružstvím

Avenier - očkovací centrum

České dráhy

Pražská plynárenská, a.s.
ZÁŠTITA
Festival probíhá pod záštitou hl. m. Prahy.
PODPOŘTE FESTIVAL

Cestovatelský festival KOLEM SVĚTA
LOGA A BANNERY KE STAŽENÍ

KINTARI FOUNDATION O.S.
Nákupem šperků přispějete na školy
v Indonésii.
Sponzorované odkazy

UAX

Setkání cestovatelů - duben 2004
Lákají vás dálky? Jack Kerouac tvrdil, že pravou svobodu zažijeme jedině ve chvíli, kdy se přestaneme starat o své věci a vydáme se na cestu. Čím déle bude trvat, tím lépe. Jak to cítíte vy?
 

plakatek

Přijďte nasát atmosféru, inspirovat se k vyzkoušení nových možností na vašich cestách. Zajímaví čeští cestovatelé se podělí o zážitky, osobní zkušenosti s kulturou, přírodou a náladou cizích zemí. Atmosféra diashow s původními zvuky a unikátními snímky na velkoformátovém plátně vás přenese do exotických koutů světa. Kořením programu bude vystoupení skupiny BA-TO-CU, která dokázala spojit rytmus, melodii, tanec a barvy v jednu radostnou oslavu. Na koncertu uslyšíte rytmy hrané na africké bubny, djembe, dundun a kenkeni. Uvidíte exotické tanečníky v originálních kostýmech. Venku leží nekončený svět a čeká na vás. Už sníte i o Vašich podivuhodných cestách a nových prožitcích? Těšíte se na mnoho dalších cestovatelů, kteří mají podobné sny, plány a cesty? Již čtvrté pokračování akce Setkání cestovatelů je tady pro vás!


Prohlédněte si fotografie za akce: >>> FOTO Z AKCE <<<


9
:00 - Richard Slaba
JIŽNÍ AMERIKA: O placatých horách a milých lidech
Zveme Vás na naše povídání o "obyčejném" couráni Jižní Amerikou, stopem i s báglem na zádech. Povídání o tom, jak jsme se rok toulali od stolových hor Venezuely až po větrné pláně Patagonie. Rok jsme chodili po krásných horách. Po těch jedinečných "placatých" i těch pyšně se špičatících v Kolumbii, Peru či Argentině. Často jsme s lidmi pracovali. Učili na misijní škole v ekvádorských horách, pekli chleba v kolumbijské pekárně, trhali chilské víno. Pili jsme a tančili na indiánské svatbě. Často jsme provedli neuvěřitelné koniny, na které dnes s úsměvem vzpomínáme. S mačetou v ruce a azimutem 300 jsme prošli desetidenním pochodem přes prales k největší stolové hoře Auyan tepui, bez tréninku jsme absolvovali pětidenní maraton kolem druhého největšího jezera v Chile (Kačka seděla poprvé v kajaku a byla jedinou ženou, která odstartovala i dojela). Ale hlavně: rok jsme žili s milými lidmi. Pojďte se s námi na chvilku toulat. Káča Peclová a Ríša Slaba

10:00 - Oldřich Bubák
ANTARKTIDA
Poutavé vyprávění o subantarktických ostrovech a samotné Antarktidě. Fauna, flora na obnažených částech kontinentu, ledovcový příkrov, kdo tam žije, jak se tam můžete dostat, jak dobýt jižní pól. Něco o vědeckých stanicích a mnoho dalších geografických informací.

11:00 - Petr Bořil
NORSKO: Cesta na sever

Za krásou severské přírody - plavba mezi vodopády po Geirangerském fjordu; horská oblast Romsdal s tamními skřítky trolly; dřevěný kostelíček v Hedau; metropole Norska Oslo (muzea Ra, Fram, Kont-Tiki, lodí Vikingů); skokanský můstek na Holmenkollenu. kapela, která dokázala spojit rytmus, melodii, tanec a barvy v jednu radostnou oslavu!

13:00 - Martin Mykiska
MALÝ TIBET: Ladákh - aneb jak jsme žili v Himaláji
Realita současného Ladákhu, jak ji Martin zaznamenal během dvou dlouhodobých pobytů: v létě a zimě. Něco o současném životě a o několika tradicích, např.: lukostřelba, kroje, svatba, koňské polo, něco o chození po horách pěšky, na hřbetě osla i koně a něco o historii a současnosti buddhismu v Ladákhu a o klášterech, kde se rytmus života příliš

14:00 - Jiří Kolbaba
KARIBIK: Panama, Nikaragua a Kostarika
Z expedice po všech zemích Střední Ameriky shlédneme její první část. Navštívíme Panamu, Nikaraguu a Kostariku. Lahůdkou je dobrodružná cesta za indiány Kuna do souostroví San Blas a majestátnost kostarických vulkánů.


15:00 - Karel Wolf
INDONÉSIE: Sulawesi, Malé Sundy, Bali, Jáva
V necelé hodinu trvající diashow Vám Karel Wolf představí ty nejzajímavějí místa na pěti indonéských ostrovech - Sulawesi, Flores, Lombok, Bali a Jáva. V přehlídce diapozitivů bude kladen zvláštní důraz na hudební doprovod, který autor na své dvouměsíční cestě zaznamenal. Tato diashow Vás přesvědčí, že Indonésie je místem, kam by se měl každý aspoň jednou v životě podívat.

16:00 - Čestmír Lukeš
ŠVÝCARSKO: Severní stěnou Eigeru v zimě

Vystoupit na 3970 metrů vysoký vrchol Eigeru v bernském Oberlandu patří k nejhlubším zážitkům všech horolezců, kteří se o to kdy pokusili. Proslulá je jeho 1800 metrů vysoká skalní stěna, která si mezi svými pokušiteli dodnes vybírá lidské oběti. Tři čeští horolezci v ní strávili 17 dnů a nocí a uskutečnili tak svůj sen o zimním průstupu novou, těžkou cestou. Úchvatné vylíčení všeho, co lze v neobyčejných podmínkách zažít a překonat při výstupu nejvyšší stěnou Alp. Kamarádství, ztížené podmínky, doušek dobrodružství, rozumná odvaha, vůle.

17:00 - František Štaud
JAPONSKO
Autor strávil v japonském Kjótu dva roky, ale jak sám říká - vlastně většinu svého života.Za tuto dobu procestoval všechny čtyři hlavní ostrovy (plus některé menší), obdivoval pověstný květ sakur, meditoval spolu s buddhistickými mnichy v přítmí dřevěných chrámů, z vrcholu hory Fudži sledoval východ slunce, Nový rok vítal v chrámech hory Koya, s batohem na zádech a zlomenou rukou překonal pustinu národního parku Daisetsuzan, proslídil pověstné svatyně a kamenné zahrady císařského Kjóta, tváří v tvář fotografoval desítky Gejš. Japonské fotografie Františka Štauda se objevily na titulních stránkách desítek knih, časopisů a kalendářů po celém světě a nejnověji se s nimi můžete setkat také ve velkofilmu z dílny Warner Bros - Poslední Samuraj. Stýskání po Japonsku se autor rozhodl učinit přítrž a do Země vycházejícího slunce se letos v květnu vrací, i s dvěma fotoaparáty.

18:00 - Jaroslav Lhota
KAMERUN
Západní a střední Afrika patří k nejméně navštěvovaným částem Afriky. Není zde příliš bezpečno, úředníci (včetně těch, kteří vydávají víza) jsou neochotní a zkorumpovaní, turistická infrastruktura je mizivá. Ale přesně to pravé dobrodruhy láká. Do Kamerunu jsme vyjeli s cílem splout nějaké hezké řeky, o kterých skoro nikdo nic neví, a vylézt na nejvyšší horu střední Afriky a činnou sopku Mt. Kamerun. Obojí se nám povedlo, i když to nebylo snadné.

19:30 - živý koncert etnické hudby
BA-TO-CU: Back to culture
Ba-to-cu je hudební a taneční skupina, která se inspiruje africkými rytmy a africkým tancem. Na jejich koncertu uslyšíte dynamickou hudbu, rytmy hrané na africké bubny djembe, dundun a kenkeni, doprovázené samplerem. Uvidíte exotické tanečníky v originálních kostýmech. Atmosféra jejich vystoupení vás přenese do slunné Afriky. BA-TO-CU je kapela, která dokázala spojit rytmus, melodii, tanec a barvy v jednu radostnou oslavu! nezměnil za posledních tisíc let.

 
 
Přečteno 9254x
 
 
Tisk
Zpět

Cestovatelské novinky
Tripio
Informace na cesty
HolidayCheck - recenze ubytování, fotografie, videa a tipy. 
Pojištění na cesty
Sjednejte si cestovní pojištění u ePojisteni.cz a uvidíte, že můžete ušetřit.
Získejte slevu na ...
Slevový rádce SlevovySrovnavac.cz doporučuje pro Vaši dovolenou akční cestovní pojištění od TopSrovnani.cz!
Nejkrásnější dovolená
Nejkrásnější dovolená je ta, která Vám nevyprázdní peněženku. Zkuste proto super last minute a užívejte si.
Články z cest
Antarktida, Argentina, Austrálie, Bangladéš, Barma, Bolívie, Brunej, Čína, Chile, EgyptEkvádor, Filipíny, Guatemala, Indie (Ladakh a Zanskar), Indonésie (Lombok), Itálie, Jižní Afrika, Kambodža, Kuba, Laos, Malajsie, Malawi, Malta, Maroko, Mexiko, Namibie, Nepál, ŘeckoTanzanieTibet, Thajsko, VietnamZambie

RADY PRO CESTOVATELE

Líbí se mi ...
Spolupracujeme s ...


Fotosoutěž
Soutěž s Koktejlfaktorem
Poslední články
Cestovatelský festival Kolem Světa v Brně6 tipů na cestu kolem světaEgyptské klenoty pouštěEgypt nejsou jen velbloudi a slunečníky na pláži
Poslední komentáře
3.08.2012 16:54 Kolik stojí Barma: je to passe
20.05.2012 23:05 Vtipkovat zakázáno!: Re: Proč se nepouštějí do opravdové satiry?
6.05.2012 11:54 Vtipkovat zakázáno!: POCHVALA ZA INFORMACE
16.04.2012 10:47 Václav Špillar - Afrika - Jiný svět: AFRIKA
4.04.2012 00:32 Hanoj – kouzlo tradiční Asie: dekuji
Anketa
Na festivalu budeme postupně představovat zahraniční cestovatele a fotografy. V kterém jazyce byste uvítali prezentaci?
V angličtině se simultánním překladem
2658026580
V angličtině bez překladu
2544225442
V němčině se simultánním překladem
2536525365
Další ankety
Počítadlo
2005 (c) Smartware s.r.o., Powered by MultiCMS