Cestovatelský festival
PRAHA + BRNO 2012
Předchozí ročníky
Cesta kolem světa
Levné letenky
vyhledej nejlevnější
Nástěnky
Karel Wolf
nabídka pořadů
fotogalerie
kontakt
reportáže z cesty
Vyhledávání
POŘÁDÁ
Cestovatel Karel Wolf
&
CK Livingstone
GENERÁLNÍ PARTNER
SLOVENSKO - malá velká země
HLAVNÍ PARTNEŘI
C Alpina - cesty za dobrodružstvím

Avenier - očkovací centrum

České dráhy

Pražská plynárenská, a.s.
ZÁŠTITA
Festival probíhá pod záštitou hl. m. Prahy.
PODPOŘTE FESTIVAL

Cestovatelský festival KOLEM SVĚTA
LOGA A BANNERY KE STAŽENÍ

KINTARI FOUNDATION O.S.
Nákupem šperků přispějete na školy
v Indonésii.
Sponzorované odkazy

UAX

Setkání cestovatelů - listopad 2003
V listopadu 2003 se konalo již třetí Setkání Cestovatelů v Praze, které se poprvé konalo v KD Ládví v Praze 8.
 

Místo konání: KD Ládví, Burešova 2/1661, Praha 8

FOTO Z AKCE

10:00 - 10:40
Hynek Adámek - Island

Pohled na Island očima autora, který se na Islandu začal nejdříve každoročně objevovat jako vedoucí cestovní kanceláře a jehož postupná fascinace ostrovem vyústila v napsaní cestopisu (společně s Jakubem Havlem) o pracovních pobytech na farmách či u rybářů a o cestách mezi lidi, kteří pro svojí každodenní obyčejnost jsou islanďany, o kterých se nikde nepíše.

11:00 - 11:40
František Štaud - Namibie

Autor na sve 4500 kilometrové cestě kolem střední a severní Namibie spotřeboval tři auta a vyfotil asi dvě stě metrů kinofilmu. Postupně projel surrealistickou krajinu nejstarší pouště světa – Namib Desert. Podél Atlantického oceánu přes Pobřeží koster a Damaraland dojel do národního parku Etosha. Klimaxem cesty byl pobyt v odlehlém Bushmanlandu. Zde Frantisek Štaud fotografoval Křováky při večerních tancích u ohňů a účastnil se úspěšné lovecké výpravy.

12:00 - 12:40
Jan Vlasák - Indií na kole

Jeden nechápe, že se ta Indie už dávno nerozpadla. Oficiálně se tam mluví osmnácti jazyky. V reálu sedmi sty. Od Bombaje na sever je to dobré, tam se všude dá domluvit v hindi. Říká se, že kde kdo mluví též anglicky, že je to spojovací jazyk celé Indie. Skutečnost je taková, že od Bombaje na jih aby se anglicky komunikující Ind hledal s lucernou v poledne. Možná ve městech a turistických atrakcí je to lepší. Ale my - poutníci na bicyklech - máme raději venkov.

13:00 - 14:00
POLEDNÍ PŘESTÁVKA

14:00 - 14:40
Tomáš Petr - Filipíny

Začalo "to" krvavým ukřižováním na Velký pátek a končilo tak trochu překvapivým objevem domorodců. Mezitím bylo už jen setkání s posledními lovci lebek na rýžových terasách Luzonu a noční radovánky v Manile. Návštěva muslimské části ostrovu Palavan a cesta na jih lemovaná opuštěnými letovisky. Největší vězení bez ostrahy, cesta na střeše jeepney a mořské speciality. Také turisticky nabitá místa - El Nido a ostrov Boracay.

15:00 - 15:40
Karel Wolf - Bolívie

Hrdé indiánky dřepí na trhu celý den, aby prodaly tři kila brambor. V zimě a mrazu náhorního atiplana (4000 m n.m.) žijí krásní růžoví plameňáci. Solná pláň větší než střední Čechy. Jízda na voru mezi krokodýly. Lama jako domácí zvíře. Esta ma tierra, Bolivia! Chci se tam vrátit. 

16:00 - 16:40
Vladimír Lemberk - Borneo

Je třetí největší ostrov této planety dosud rájem divokých zvířat? Pokrývají ho ještě nekonečné deštné pralesy? Jak žijí někdejší kmeny lidojedů? Nejen na tyto otázky hledala odpověď trojice českých zoologů při svém tříměsíčním putování souostrovím Velkých Sund. 

17:00 - 17:40
Radovan Vlček - Austrálie

Austrálie je sice ze dvou třetin pokryta pouštěmi a polopouštěmi, ale pestrost různých přírodních prostředí na zbylé třetině tohoto nejmenšího kontinentu je fascinující. Její krása se stala mou "srdeční záležitostí" hned během první návštěvy. Během čtyřech cest do Austrálie jsem navštívil přes 30 národních parků a soustředil se právě na zdokumentování neuvěřitelné pestrosti a bohatství zdejší přírody. 

18:00 - 18:40
Jaroslav Lhota - Libye

V srdci Sahary, na hranicich Libye, Alzirska a Nigeru, se nachází největší galerie skalních maleb na světě. Uprostřed nehostinné pouště v pohoří Akakkus najdete nádherné malby a rytiny slonů, žiraf a nosorožců, rybářské a lovecké scény, kultovní obřady. Je to důkaz toho, že ještě před pár tisíci let byla Sahara zelená a kypěla životem.

19:30 - 21:00
Bolívijská hudební skupina LEYENDA

Skupina Leyenda byla založena v roce 1988. Její hudební kariéra byla závratná. Získala nesčíslne cen a koncertovala na nejrůznejších pódiích La Pazu (sídelní mesto Bolivie). O pár let pozdeji dva z jejích členů, Silvano Mariaca a Carlos Luna, odešli a usadili se v České republice a ve Spojených státech, v zemích, kde také předvedli své hudební umení. Jejich CD můžete objednávat na tel.č. 777 674 071 u jeho manželky Evy Mariaca. Webové stránky nelaznete zde: www.leyenda.org

21:00
LOSOVANÍ ANKETNÍCH LÍSTKŮ, PŘEDÁNÍ CEN 

 
 
Přečteno 7787x
 
 
Tisk
Zpět

Cestovatelské novinky
Tripio
Informace na cesty
HolidayCheck - recenze ubytování, fotografie, videa a tipy. 
Pojištění na cesty
Sjednejte si cestovní pojištění u ePojisteni.cz a uvidíte, že můžete ušetřit.
Získejte slevu na ...
Slevový rádce SlevovySrovnavac.cz doporučuje pro Vaši dovolenou akční cestovní pojištění od TopSrovnani.cz!
Nejkrásnější dovolená
Nejkrásnější dovolená je ta, která Vám nevyprázdní peněženku. Zkuste proto super last minute a užívejte si.
Články z cest
Antarktida, Argentina, Austrálie, Bangladéš, Barma, Bolívie, Brunej, Čína, Chile, EgyptEkvádor, Filipíny, Guatemala, Indie (Ladakh a Zanskar), Indonésie (Lombok), Itálie, Jižní Afrika, Kambodža, Kuba, Laos, Malajsie, Malawi, Malta, Maroko, Mexiko, Namibie, Nepál, ŘeckoTanzanieTibet, Thajsko, VietnamZambie

RADY PRO CESTOVATELE

Líbí se mi ...
Spolupracujeme s ...


Fotosoutěž
Soutěž s Koktejlfaktorem
Poslední články
Cestovatelský festival Kolem Světa v Brně6 tipů na cestu kolem světaEgyptské klenoty pouštěEgypt nejsou jen velbloudi a slunečníky na pláži
Poslední komentáře
3.08.2012 16:54 Kolik stojí Barma: je to passe
20.05.2012 23:05 Vtipkovat zakázáno!: Re: Proč se nepouštějí do opravdové satiry?
6.05.2012 11:54 Vtipkovat zakázáno!: POCHVALA ZA INFORMACE
16.04.2012 10:47 Václav Špillar - Afrika - Jiný svět: AFRIKA
4.04.2012 00:32 Hanoj – kouzlo tradiční Asie: dekuji
Anketa
Na festivalu budeme postupně představovat zahraniční cestovatele a fotografy. V kterém jazyce byste uvítali prezentaci?
V angličtině se simultánním překladem
2658026580
V angličtině bez překladu
2544225442
V němčině se simultánním překladem
2536525365
Další ankety
Počítadlo
2005 (c) Smartware s.r.o., Powered by MultiCMS